بازدهی ١٠٢ درصدی صندوق سرمایه گذاری آگاه در دوره یکساله منتهی به ١٣ مرداد ماه ٨٩

بر اساس گزارش مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، تمام صندوق های سرمایه گذاری در هفته دوم مردادماه جاری بازدهی مثبت را تجربه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، کارشناس مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت : بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در هفته دوم مردادماه جاری بین ٢٨صدم‌ درصد تا ٥٤/٤‌درصد در نوسان بود.
"ایمان مقدسیان" با بیان اینکه بازدهی متوسط بورس تهران در این هفته ٨٢/٣‌درصد بود، افزود : ٧ صندوق سرمایه‌گذاری توانستند بازدهی بیش از بازار را به دست آورند.
وي درباره وضعيت صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري در ابعاد بزرگ گفت: در بین ٤ صندوق سرمایه‌گذاری در سهام با اندازه بزرگ، صندوق سرمایه‌گذاری ممتاز در ماه و هفته دوم مردادماه جاری، بیشترین بازده‌ها را کسب کرد. 

*مقدسیان اضافه كرد: صندوق سرمایه گذاری آگاه در دوره یکساله منتهی به ١٣مرداد ماه ٨٩، با ١٠٢‌درصد بیشترین بازده را به خود اختصاص داد و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پویا با ٩٩ و سهم آشنا با ٧٩‌درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

وی در خصوص بيشترين بازدهي صندوق‌ها تا نيمه مرداد ماه جاری گفت: بیشترین بازده‌ها به ترتیب متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی، سهم آشنا و آگاه بود. این سه صندوق سرمایه‌گذاری طی مدت فعالیت خود توانسته‌اند به ترتیب ٢٤٦، ١٨٨ و ١٧٧‌درصد بازدهی کسب کنند. 
كارشناس مديريت نظارت بر نهادهاي مالي سازمان بورس در خصوص ارزش صندوق‌ها افزود : ارزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا تاریخ فوق به حدود ٥ هزار و ٢٠٨‌میلیارد‌ريال رسید که بیش از يك‌هزار و ٨٣٥‌میلیارد ‌ريال از این مقدار متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است. 
وي اظهار داشت: بیشترین ارزش در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام متعلق به صندوق های سرمایه‌گذاری یکم ایرانیان،  ممتاز و مهر ایرانیان است.
مقدسیان خاطرنشان كرد: سرمایه‌گذاران حقیقی بیش از ٧٠‌درصد واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. سرمایه‌گذاران حقیقی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری پارس، کارآفرین و نوین سامان بیشترین‌ 
درصد تملک را در اختیار داشتند.